Porady

Wspólny seks – oddzielne życie

Wspólny seks – oddzielne życie

W większości przypadków relacje damsko-męskie wyglądają podobnie. Para spotyka się, jest ze sobą w związku, planuje wspólną przyszłość i uprawia seks. Głównym składnikiem łączącym takie osoby jest miłość. Czy jednak zawsze w grę wchodzą uczucia i wspólne życie?

Nie zawsze. Człowiek posiada różne potrzeby, wśród nich jest także seks. Co zrobić, gdy aktualnie nie mamy stałego partnera, a jednak czujemy potrzebę cielesności i bliskości? Każdy człowiek znajdzie dla siebie inną receptę. Niektórzy nie zrobią z tym nic i pozostają sami ze sobą, niektórzy skorzystają z uroków partnera na jedną noc (np. spotkanego w klubach i „na mieście” albo umówionego przez aplikacje randkowe), a niektórzy preferują tzw. Friends with Benefits.

Friends with Benefits – czym dokładnie jest?

Po polsku nazwa brzmi dość niespotykanie i mało kto używa sformułowania „przyjaciele z dodatkami”. Najczęściej jest to relacja wynikająca z wcześniejszej przyjaźni. Dwie osoby, które lubią siebie i swoje towarzystwo, a jednak nie ma między nimi głębszych uczuć takich jak miłość, decyduje się na sypianie ze sobą. Niewątpliwie taka forma spełniania potrzeb seksualnych jest korzystniejsza od abstynencji czy jednorazowych, często przypadkowych spotkań. Seks z jedną, stałą osobą, którą już znamy i której ufamy może być świetnym dopełnieniem przyjaźni. Jest to też świetna opcja dla osób, które nie wyobrażają sobie dzielenia codziennego życia, przez 24/7, z inną osobą.

FwB – układ bez wad?

Niestety, jak wszystko w życiu, tego typu układ niesie ze sobą pewne ryzyko. W każdym momencie, z pozoru szczęśliwej relacji, może wkraść się uczucie u jednej ze stron. Przykrymi konsekwencjami może być zniszczenie relacji, a często też wieloletniej przyjaźni. Czy warto zaryzykować? To już trzeba ustalić samemu ze sobą i… Z przyjacielem.

Kopiowanie treści zabronione